Efes’te Savanovic Bitti Gibi, Thornton da Türk Oluyor

Play-Off yarı finalinde F.Bahçe Ülker’e elendikten sonra önümüzdeki sezonun çalışmalarına bekletmeden başlayan Efes Pilsen’de iki önemli gelişme var. Bunlardan biri Valencia forması altında başarılı bir grafik çizen Dusko Savaonovic ile büyük ölçüde anlaşıldığı, ikincisi de 3 yıldır Efes Pilsen forması giyen Bootsy Thornton‘un önümüzdeki yıl Türk statüsünde oynayabilmesi için gerekli çalışmaların başladığı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Efes Pilsen koçu Ufuk Sarıca: ‘Savanovic konusunda büyük oranda anlaşma sağlandı, resmi imza atılmadı ama mutlu sona büyük oranda yaklaştık. Bootsy Thornton ile ilgili olarak da girişimlerimizi başlatacağız, başvurumuzu yapacağız. Zaten 3 yıldır Türkiye’de ve Efes’te olduğu için bu hakka sahip, biz de kulüp olarak prosedürleri gerçekleştireceğiz’ dedi.

Dipnot: Her takım bünyesinde sadece 1 tane devşirme oyuncu bulundurabildiğinden dolayı Thornton Türk statüsüne geçerse, Erwin Dudley başka bir takıma gitmek zorunda kalacak.

İlgili Yazılar

Efes’te Savanovic Bitti Gibi, Thornton da Türk Oluyor yazısına 5 yorum yapılmıştır.

 1. ali diyor ki:

  savonıc ıyı bır oyuncu 4 numarda keremle ıyı katkı verırler

 2. Luka Petridis diyor ki:

  Nachbar’ın “3 numara olmayanı”, Fotsis’in “uyum sağlamakta sorun çekmeyecek olanı” ve en nihayetinde 2010 Dünya Kupası’nın en iyi oyuncularından biri. Yaşı 28 olmasa çok daha sevinçle karşılayabileceğim bu haberi, yine de EPin yeni sezonu için iyi bir başlangıç noktası olarak görüyorum. EPin sonunda hem rebound alabilip hem de uzun mesafede istikrarlı bir şutu olan bir 4 numaraya kavuşacak olması sahiden çok sevindirici. Öte yandan Bootsy konusunda maalesef bu kadar olumlu olamayacağım. Dudley’den çok katkı vereceği kesin de; olursa Tarence Kinsey ve hatta Mire Chatman varken, Bootsy’de karar kılmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

 3. efesli diyor ki:

  2 numaraya siska,kaukenas gibi adamlar alınırsa yada rako oynamaya karar verirse, 1 numara ve 5 numaraya kariyerli adamlar akınırsa bootsy nin türk olması çok işimize yarar.aksi takdirde dudley gibi adamlara bel bağlarız.boosty yerine 5 numaraya turkısh m.wrıght,nedim yücel .1 ve 2 numaralara sağlam yabancıyla olur bu işler

 4. Özcan Yüksel diyor ki:

  Bu tarz oyuncular ancak makine gibi işleyen sistemlerde verim verirler. Gerek Sırbistan gerekse de PEW’da Savo sert savunma düşük tempo hücumlarında takımın ekstra sorumluluk alan skor opsiyonu konumunda oynadı ve başarılı oldu.

  Bu görevi Türkiye’de Fenerbahçe’de Emir Predzic yapıyor -ki zaman zaman ne kadar olumsuz etki yaratabildiğini de biliyoruz- Efes’te ise böyle bir opsiyon ve sorumluluk alacak kimse olmadığı için takımın ana skor opsiyonu olması beklenen Rako bu görevi üstlenmiş durumda.

  Tamam Savo’nun ekstra çok özelliği var ancak takım sistemi tamamen oturmuş ve makine düzeneğinde olmadığı zamanlarda başarılı olamaz istikrar sağlayamaz. Bunu da Ufuk Hoca’nın ne kadar başaracağı, takım sahiplerinden etkilenmeden özerk bir sistem oluşturup oluşturamayacağı seçenekleri önemli. Fener alsa yukarıda belirttiğim sebepten ötürü gereksiz bulurdum ancak Efes ihtiyaç olan bir role adam aldı ancak Savo’yu tamamlayacak bir kısa forvete de kesinlikle ihtiyaç var.

 5. Mert diyor ki:

  Efes Pilsen adına ilk nokta atış. Umarım ‘son’ olmaz. Pargo-vari bir 1 numara + pota dibini kaplayan bir 5 numara kombinasyonuna ihtiyaç var.

  Bootsy’nin kaybedilmemesi gerekir kanımca. Müthiş bir hamle olmadığını söyleyebilirim fakat iyi bir seçim olduğunu da ekleyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>