F.Bahçe Ülker: 71 – G.Saray CC: 72 (Shipp Sinan Erdem’i Susturdu)

Dengeli başlayan oyunda Ermal ile içeriden üretime geçen G.Saray Cafe Crown’a karşı F.Bahçe Ülker biraz daha doğaçlama takıldı hücumda. Keza savunma anlamında da F.Bahçe Ülker’in pek iç açıcı girmediğini söyleyebiliriz oyuna. Ancak erkenden 2. faulünü alan Tomas’ın yerine oyuna giren Emir Preldzic, sahaya ayak basar basmaz sol dipten yolladı üçlüğü.  Ukic penetreleri ile skorda söz sahibi olmaya başlarken Oğuz Savaş’ın pota altından kaçırdığı bomboş 2 pozisyon herkesin ağzını açık bıraktı. Çeyrek sonunda saz yine Emir’in elinde idi, bir üçlük bir de kendisine yapılan faulden doğan serbest atışlardan toplam 5 sayı çıkarttı, ilk çeyrek de zaten 5 sayı farkla bitti (24-19). Ermal 10, Emir ise 8 sayı ile takımlarının en skorer isimleri oldular.

İkinci periyot kısır başladı, bu kısırlığı üzeirnden atıp biraz toparlanmaya başlayan G.Saray’dı ki; Caner’in Lavrinovic’e yaptığı faul ve sonrasında aldığı teknik faul maçın ibrelerini bir anda F.Bahçe lehine çevirecek gibi oldu. Ama beklenen olmadı. 6 sayılık farkı yakalayan F.Bahçe Ülker, devamını getiremedi, devamını getiremediği gibi 7-0′lık seri yiyip geriye de düştü. G.Saray Shipp ve Andric ile skor üretimine geçerken F.Bahçe Ülker ısrarla üçlük deneyip sokamadan dönüyordu, kolay değil 2/14′tüler devrenin sonuna kadar. Andric farkı 3 sayıya çıkartıp soyunma odasına takımını mutlumesut götürüyordu ki o girmeyen üçlüklere Ukic’ten bir isyan geldi, devre sonunda bulduğu üçlük hem skora denge getirdi hem de sarı lacivertli takımı devre arası öncesinde morallendirdi. (41-41). İlk yarının en skorer ismi 11 sayılı Shipp olurken, Amerikalı oyuncunun ikinci çeyrekteki kendini gizleyen ve sessiz sessiz sayılar ürettiren oyunu enfesti. Tamamı ilk çeyrekte olmak üzere 10 sayılı Ermal ve yine 2. çeyreği iyi oynayan Andric 9 sayıyla onu takip ettiler. F.Bahçe cephesinde ise tam 4 oyuncu 8′er sayı ile kapattılar ilk yarıyı: Emir, Oğuz, Lavrinovic ve Ukic. Ribaundlardaki 22-20 G.Saray üstünlüğüne rağmen hücum ribaundlarında 9-6 ile oluşan F.Bahçe liderliği ise dikkat çekti. Bu arada uzun süredir sakat olan Kinsey de bu maçın ikinci çeyreğinde oyuna girdi, takımına ilk yarı özelinde 4 sayılık katkı verdi.

Bir Hırvat’ın kapattığı perdeyi bir başka Hırvat açtı. Tomas’ın üçlüğü 2. çeyreğin açılışını yaptı ama sonrasında her iki takım da amatörce oynayıp, amatörce top kayıpları yapıp adeta boşu boşuna bir 5 dakika oynadılar. 5 dakika geride kaldığında F.Bahçe’nin 7-2′lik bir üstünlüğü vardı 3. çeyrek adına. Oğuz faul atışlarıyla kısır maçın skorunu hareketlendirirken, tüm seri boyunca faul problemi yaşamasına rağmen bu maçta 28 dakikadır faul almadığını düşündürürken peşpeşe fauller yapıp sarı kırmızılı takımı faul çizgisine buyur etti. Andric sayılarıyla skora dengeyi getirirken Caner’in 3. çeyrek biterken şapkadan çıkarttığı üç sayılık tavşan G.Saray’ı 3 sayılık farkla öne fırlattı (53-56).

Son çeyreğin ilk yarısında işler G.Saray’ın istediği gibi gitti, alan savunmasındaki ısrarını sürdüren sarı kırmızılılar, F.Bahçe Ülker’in kötü üçlük yüzdesi ve ısrarla üçlük denemesi ile potasını savunmayı başardı. Bitime 5 dakika kala Ömer Onan 3′lükle seyirciyi uyandırdı, sonrasında önce Ukic’in Evren ile birebir oyunundan çıkan sayı, sonrasında ise Ukic’in airball turnikesini havada yakalayıp sayıya döndüren Lavrinovic’in gayreti bitime 1 buçuk dakika kala skoru 4 sayı ile F.Bahçe lehine döndürdü. Günün en iyi isimlerinden biri olan Andric çabuk bir basketle farkı 2 sayıya indirmeyi başarırken, dönen hücumda Emir Preldzic erken bir üçlük denedi, top içinden çıktı. Evren Büker kendisine yapılan faulden doğan serbest atışların 1′ini sokup farkı 1 sayıya indirdi, bitime 48 saniye kala F.Bahçe yeniden hücum etti. Ukic bu kez de airball bir üçlükle bitirdi hücum hakkını. Ve bitime 25 saniye kala top G.Saray’a geçti. Tutku – Andric bağlantısını kesmeyi başardı o son hücum gibi görünen hücumda F.Bahçe ama Shipp topu alıp zor bir fade-away ile sayıyı bulunca tüm salon sessizliğe gömüldü. 0.9 saniye kala Tomas çok kötü bir top soktu oyuna ve kazanan G.Saray oldu. (71-72)

Shipp devreyi 11 sayıyla kapatmıştı ve koca bir 2. yarı tek sayı atmadı ama gelip en kritik sayıyı attı, seriyi uzattı. Andric 22 sayı ile sahanın en iyisi oldu. G.Saray’ın zone tercihi, F.Bahçe Ülker’in zone karşısında sadece tepe pick and roll üstü sayılar araması ve berbat üçlük yüzdesi (6/26) (ondan da kötüsü bu üçlüklerdeki ısrar) maçı G.Saray’a getiren etkenler oldu. Sarı kırmızılılar bugün atmosfere kulak tıkayıp maçın temposunu iyice düşürdüler, bu işlerine geldi. F.Bahçe’de ise erkenden girilmiş şampiyonluk havası önlerindeki en büyük engeldi. Spahija’nın son topta faulü tercih etmeyişi tartışılabilecek konulardan biriydi. Keza May’i kenarda tutup Kinsey’i kadroya alması da. Ama Spahija bu konuda ‘May’i kenarda tuttuk, çünkü Ömer ve Tomas sıkıntılıydılar, kısa oyuncu konusunda eksik kalma ihtimalini göze alamadık. May kenarda kaldı, biz de rakibimiz gibi 3 uzunla oynadık’ açıklaması ile bunu güzel bir şekilde özetledi.

Şimdi seri Cuma günü Abdi İpekçi’de oynanacak 6. maç ile heyecanına devam edecek!! Bu moral bozukluğunu Abdi İpekçi’ye taşırsa F.Bahçe Ülker, oradan da galibiyet çıkartması zor olur. Tüm gazetelerin, televizyonların, medyanın istediği gibi 7. maç sonunda mı belli olacak acaba şampiyon? İki takıma da sonsuz tebrikler !!!!

Dipnot: Spahija basın toplantısında son topta neden faul yapmadığı ile ilgili soruya şu cevabı vermiş: Avantaj bizdeyken neden faul yaparak avantajı hiç olmadık yere rakibime vereyim ki?

F.Bahçe Ülker (71): Roko Ukic 14 (3 asist), Ömer Onan 7 (4 ribaund), Darjus Lavrinovic 12 (4 ribaund), Sarunas Jasikevicius 2, Kaya Peker (7 ribaund), Oğuz Savaş 11 (6 ribaund – 2 asist), Tarence Kinsey 6 (2 ribaund), Marko Tomas 3 (2 ribaund – 2 asist), Emir Preldzic 16 (4 ribaund – 2 asist)

G.Saray Cafe Crown (72): Josh Shipp 13 (8 ribaund), Jerry Johnson (2 asist), Caner Topaloğlu 5 (3 ribaund), Preston Shumpert 6 (5 ribaund – 3 asist), Tutku Açık 7 (3 ribaund – 6 asist), Luksa Andric 22 (7 ribaund – 4 asist), Haluk Yıldırım 4 (3 ribaund – 2 asist), Evren Büker 3 (2 ribaund – 1 asist), Ermal Kurtoğlu 12 (3 ribaund – 1 asist)

İlgili Yazılar

F.Bahçe Ülker: 71 – G.Saray CC: 72 (Shipp Sinan Erdem’i Susturdu) yazısına 33 yorum yapılmıştır.

 1. ahmet32 diyor ki:

  fenerli oyuncular sampiyonluk havasina coktan girdikleri icin bugun kaybetmeyi haketti bence..cuma gunu keyifli bir mac bekliyor yine bizi…fb isi biraz saglam tutarsa abdi ipekcide sampiyon olur,yoksa olasi bir 7.mac fbyi psikolojik olarak kotu etkiler…

 2. Oğuz diyor ki:

  Tebrikler O.Mahmuti…Böyle savaşan bir GS izlettiğin için…Teşekkürler tüm takım…Kaya’nın ilk maçta söylediği gibi iki takım arasındaki kalite ??? farkına rağmen bize böyle bir seri izlettiğiniz için…Ve Kaya’nın yorumuna sahada GS ‘li bir centilmen gibi cevap verdiğiniz için…

 3. Novitçki diyor ki:

  Mahmuti spahia dan 2 gömlek yukarıda bir koç. 19 asist bu cehennem ortamda takım oyunu muazzam.. tereddütlüydüm bu konuda bugün kesin karar verdim tavşanlı linyitsporlu olarak

 4. tuna diyor ki:

  evet herkes istiyor yedinci maçta belli olsun şampiyon ve galatasaray olsun diye.çünkü ilk maçı farklı kazanıp böyle kolay olacağını biliyorduk seriyi bitti diyen yeteneksiz oyunculara sahip değil.her maçta her pozisyonda hakeme garip tavırlarla söylenen hocaya sahip değil.çok ağır lafları hakeden tvde iki tane basketbolun yüzkarası yorumcularıda yok.iki kadro arasında dağlar kadar fark var.ama herşeye rağmen savaşan her maçta birşeyler geliştiren bir galatasaray var sahada.bu maçı bu keyfi verdi ya bize gerisi boş.ömer onanın oğuz savasın o yüzleri unutulmazdı.kayaya hediye olsun bu maç.

  • Arif Çakır diyor ki:

   Evet Salondan kaçarken seyirciye orta parmağını gösteren karakterde oyuncuya sahip.

   Salonda eski gs koçunun yorumcusu kasti faul işareti yapıyor onuda görmüyorsunuz.

   Oktay Mahmudinin her pozisyonda hakeme itirazınıda görmüyorsunuz çünkü siz taraftarsınız.

   Bu maç için Galatasaray’ı ve Mahmuti’yi tebrik etmekten başka yapacak bir şey yok şımarmış tirbünler ve oyuncularımıza iyi bir ders verdiler maç sahada\salonda kazanılır.

   Bu arada yaptıkları çirkefliklere bahane arayan sahaya madde yapdıran, Galatasaraylılar görmüştür ki yenilgiden sonrada sahaya bir şey atmıyor Fenerbahçe taraftarı ha bu salon kültürü açısından iyi midir değil midir bilemem.

 5. okan diyor ki:

  :D haha süperdik.

 6. Tolga diyor ki:

  Öncelikle Oktay Mahmuti ve takımını tebrik ediyorum gerçekten çok hırslılar.Ve bu hırsları ve iyi mücadeleleri sayesinde seriyi uzattılar.Cuma günü Abdi İpekçi’de inanılmaz muhteşem bir atmosfer bekliyorum bugün Sinan Erdem’de yer yer taraftar baskı yarattı ancak Galatasaray taraftarı öyle değil maç boyunca susmuyorlar ve salonun akustiği daha iyi Sinan Erdem’den iyi bir atmosfer bekliyorum Cuma Fenerbahçe için çok ama çok zor bir maç olacak havaya girmiş daha da hırslanmış bir Galatasaray CC var artık! Keyifle izliyoruz…

 7. MixBasket diyor ki:

  Fenerbahçe Ülker, maçtaki ciddiyetsizliğinin cezasını aldı. Hak eden taraf kazandı.

 8. Bilge diyor ki:

  Bu maç film olsa adı”Sean May’in laneti” olurdu! Ağır tempolu maçların kralı May olmayınca GS pırpır Johnsonn’a bile ihtiyaç duymadan maçı aldı kaçtı..Shipp’in de içine Kobe kaçtı son saniyede.
  Neyse bakalım GS bir destan yazabilecek mi yoksa Fener’İn kupayı gözleri önünde kaldırmasını izleyecek GS taraftarı için bir sabır ve centilmenlik imtihanına mı dönüşecek olaylar.

 9. kapkan diyor ki:

  Tebrikler Galatasaray. Basketbol ve ezeli rekabet oldukça zevkli

 10. Cengizhan Türkiş diyor ki:

  başlığa bak ya.. ya sonra dıyorsunuz tarafsızız.. lutfen bı gıdın cay demleyın yeter hakıkaten

 11. Alkım diyor ki:

  Galatasaray çok daha sıkı ve ciddi başladı maça. Bütün maçı da öyle götürdüler. Son anda kazanmış olsalar da, kesinlikle hak ederek kazandılar. Tebrikler.

  Bize gelince başından sonuna kadar anlamsız bir maçı koparma çabası vardı. Takım topu yeterince paylaşmadı, savunma çok yumuşaktı, saçma şut tercihleri yapıldı. Geçen maç sadece 11 üçlük deneyen takım bugün sanki üçlük yarışmasında gibi bir oradan salladı, bir buradan. Kötü oynadık. Ukic mükemmel bir basketbolcu bence ama kriz anlarında takımı oynatmak yerine kendisi oynuyor. Takım öyle dağınık oynadı, öyle anlamsız hücum etti ki aklımı kaçıracaktım.

  Seyirciyle ilgili söylenecek şey yok zaten. Oraya sadece şampiyonluk için gidince böyle oluyor.

  İki takımda da sakat sakat oynayan bütün oyuncuları özverileri nedeniyle tebrik etmek lazım. Umarım bu zorlamalar sonra daha pahalıya mal olmaz kimseye.

  Bu maç bitti. Şimdi Fenerbahçe Ülker ya adam gibi oynayacak ya da şampiyonluğu unutacak. Bugün gördük ki oynamadan şampiyon olunmuyor.

 12. onur diyor ki:

  Fenerbahçe Ülkerin uzun kadrosu çok iyi ama Lucsa Andric iyi oynadığı zaman onu tutabilecek bir uzunu yok.Adamın ayakları çok hızlı ve nerede duracağını çok iyi biliyor.Tutku’yla da çok güzel oyunlar oynuyorlar.İnşallah Galatasaray şampiyon olacak.

 13. Cevad Zort diyor ki:

  fenerbahçe kötü oynadı ama normalde tomas,ukic,preldzic in önceki maçlarda giren ve bir anda tüm dengeyi bozan dış şutları bu sefer girmedi, bu yüzden gs nin alan savunması başarılı göründü, tabii dış şutları da set savunmada ama yinede organizasyonsuz kullandılar, fenerbahçe dış şutları yine yüzdesiz atarsa ve tutku+gs uzunları yine iyi oynarsa gs nin yine şansı olur ama spahija bir plan yapacaktır, sonraki maç daha farklı bir maç olacak , gs nin bu defa tutku nun asistleri dışnda shumpert ,haluk ve johnsondan da katkı alması gerekir

  bakalım gs seneye nasıl bir takım kuracak? shmpert türk olunca pota altına atletik bir uzun , ender geliyor galiba , bir de skorer bir 3 numara alırlarsa yine yukarlarda olurlar umuyorum

 14. Formandater diyor ki:

  Yıllardır böyle bir Galatasaray a açız.Erkek takımı tam da istediğimiz şeyleri yapıyor.Herkes herşeye bitti gözüyle bakarken takımın çıkıp bu maçı alması aslında tüm sezonun inancın özeti.Tekerlekli sandaliye takımımızdan sonra şubenin gösterdiği bu inanç muazzam.Umarım bayan takımıda izliyodur erkekleri ve görüyodur….

 15. ua34 diyor ki:

  bu arada her habere yorum yapan canan hanımın yorumlarınıda okumak isterdik kazanınca herkes birşeyler yazar ? önemli olan şimdi ne yazılacagıdır seviye farkı kalite yetenek

 16. fb'li diyor ki:

  kesinlikle bu maç mahmudi’nin zaferidir. gs sonuna kadar haketti ve hakemler bayağı bir pozisyon bizim lehimize hata yaptı… ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim yaklaşık 23 yıl önce gittiğim ilk maçtan bu yana deli gibi basketbolun içindeyim 2-3 zone’a böyle hücum edildiğini ilk defa gördüm. güya ukiç topu getiriyor aynı oyuncu doğru düzgün pick yapamadığı için bir sağdan, bir soldan pick alıyor sonra geri çekilip 1′e 1 oynuyor. böyle bir zone hücum şekli olamaz… oyuncu maçın içinde kontrolünü kaybedip oyun disiplininden kopup böyle yapabilir ama hiç mi kenardan müdahale gelmez. coach nasıl görmez, diyelim ki o da sonuçta bir insan, ertuğrul nasıl müdahale etmez anlamış değilim…

 17. yusuf diyor ki:

  öncelikle galatasarayı halkın takımı ve fenerbahçeyi de para takımı olarak göstermeye çalışmayın lütfen.

  konsantrasyon eksikliği yüzünden bir maç kaybedildi hepsi bu.
  ben bile bir fenerbahçeli olarak farkın çok açılmamasını, maçın başa baş gitmesini istiyordum ki son dakikalarda gelen şampiyonluk daha heyecanlı ve coşkulu olurdu…
  abdi ipekçideki maç böyle olmayacaktır emin olun.

  son olarak salona gidecek galatasaraylı arkadaşlara bir cümlem olacak : lütfen siz de bizim gibi sahanızda mağlup olunca en azından sözle tepki verin(ki küfür de etmedik)
  öyle 4. maçtaki gibi bozuk para yağmuru yağdırmayın sahaya, biraz saygılı olun,çekememezlik yapmayın büyüklüğümüzü…..

 18. Sinan Doğan diyor ki:

  takımımızı yürükten kutluyorum. yabancı tercihini May’dan yana kullanmayarak ekmeğimize yağ süren Fenerbahçe antrenörünede teşekkür etmek gerek :) . İpekçi’de ki olağandışı atmosferde bir maç daha izlemek çok keyifli olacak. Şimdi keyiflenme sırası bizde…

 19. Batu diyor ki:

  FBÜ maç oynanmadan şampiyonluk havasına girmiş, GSCC’de son saniyede cezayı kesti.Mahmuti’ye FBÜ kadrosu nasıl olsun diye sorsalar herhalde o da 3 uzunlu olmasını isterdi.Amerikalı koçlarından biri, zıplayan atletik kısa sayılabilecek pota altı oyuncuları yerine daha az etlet olsalar bile 2.10 ve üzeri uzunları neden tercih ettiğini açıklarken atletik pota altı oyuncuları maç sonunda yorulabilir ama uzunlar kısalmaz gibi bir açıklamasını okumuştum.FBÜ GSCC rekabeti de bu koçun hikayesini doğrular nitelikte.Spahija 4. maçta ilk yarıda GSCC’yi yıpratan ve yıkan içerden oynama silahını bıraktı Kinsey tercihiyle, içerden sayı tehdidi olmayınca GSCC FBÜ dış oyuncularına rahat baskı yaptı ve zorlama uzak atışlara itti.Birde Spahija’nın maç içinde Andric’e karşı uzunca bir süre Oğuz’u tercih etmesi, Tutku’nun istediği organizasyonu yapması için ekmeğine yağ sürdü, sonuç 6 asist 12 pota dibinden kaydedilen sayı.Bu kadar skorun yakın olduğu maçta 9′a 19′luk asist farkı FBÜ’nün hücum temposunun ne kadar düşük ve topu doğru dürüst çevirememesinin resmidir; GSCC’nin de topu ne kadar doğru kullandığının.GSCC’liler sevinmeli çok sevinmeli ama bu kadar kötü oynattıkları, maç içinde uyuttukları FBÜ’den maçı son saniyede mucize sayılacak bir topla kazandıklarını unutmamalılar.İstatistiklerin her departmanında bu kadar üstün oldukları bir maçı dahi koparıp götüremediler.Bu serinin karar vericisi halen FBÜ ve avantaj hala FBÜ’de.FBÜ’lü oyuncuların kararlılığı ve Spahija’nın May-Kinsey ve savunma match-up’lardaki tercihleri belirleyecek serinin kaderini belirleyecek.Bu arada bu maçta FBÜ seyircisi, hem küfür, hem destek anlamında sınıfta kalmıştır.Mikrofonlu amigo ıslık demekten patlayacaktı.Saha içinde basketbol adına herşey mükemmeldi, serinin adına yakışır ve Türk basketbolu için olabilecek en iyi final oluyor.

 20. DuncanIdaho diyor ki:

  Fenerbahçe çok kötü oynadı, Galatasaray daha hırslı oynadı, bu iki senaryo A. İpekçide 3 sayı, S.Erdem’de son saniye bir sayı fark demek.

  Bu maç tekrar S.Erdem’e dönmez diye düşünüyorum.

  Umarım Galatasaray seyircisi ilk iki A. İpekçi performansını devam ettirmez (küfür, yabancı madde v) şampiyonluğu daha aklı selim karşılar ve Fenerbahçe’yi alkışlamayı bilir…

 21. serpilfb diyor ki:

  tarafsız bir gözle diyorum ki gs biri uzatma da biri de son saniyede maç aldı.. bakalım son iki maç nasıl olacak?

 22. ismail diyor ki:

  fenerbahçemin kazandığı 3 maçtaki taoplam fark 50 falan gs nin kazandığı 2 maçtaki toplam fark 4 galatasaray ciddi anlamda direniyor buda seriyi uzatıyor kalite olarak üst seviyede olabiliriz ama mücadele etmeden olmuyor….

 23. fb'li diyor ki:

  arkadaşlar maç kaybedilince may – kinsey tercihi yanlıştı ya da son topta niye faul yapılmadı gibi eleştiriler olurdu. birincisi coach gözüyle bakınca ömer’in 39 derece ateşli olması ve marko’nun da sağ elinin sakat olması bir de gs’de halukla schumpertin sakatlıkları olması sebebiyle ben de spahija yerinde olsam ben de kinsey’i tercih ederdim. hatta daha ileri gidersek bence son periyotta kinsey’in hatırı sayılır bir süre de alması gerekirdi… son topta hiçbir euroleague takımı faul yapmaz savunmasına güvenirdi lakin adam gibi bir pick ‘n roll savunması da yapardı… coachun en az hatalı olduğu şey bu iki kararıydı ama bunun dışında oyuna müdahalesi taktiksel hazırlığı berbattı. umarım cuma günü 2 uzunlu sistemi mümkün olduğu kadar zorlarız. biz iki uzunla oynadıkça hatta iki uzun arasında direkt bir pas trafiği kurarsak 3. periyodun sonunda gs’nin 3 uzunu da en az 3 faul almış olacak… umarım high post – low post pozisyonunu çok kullanırız bu maçta…

 24. Arif Çakır diyor ki:

  Fenerbahçeli olarak diyorum ki hakemler resmen Fenerhaçe’i tuttu bir çok pozisyonda

 25. HAMDİ diyor ki:

  Tuttular demek komik olmuş resmen bir fbü forması eksikti danışıklı dövüş zaten keseratar kaçıncı kez artık???

  • Arif Çakır diyor ki:

   EL’de de böyledir hakemler %60 ev sahibi takıma tölare ederler bu maçta bu rakam %70′e çıkmıştır en fazla basketbolda hele böyle yakın güçlerin mücadelesinde hakeme rağmen kazanmak mümkün olmaz eğer bizim Rytas maçı gibi bir hakem triosu olsaydı seri bitmişti bu maçta.

 26. uA_BANDIRMA diyor ki:

  Arada uçurum bir kadro farkı olmasına rağmen yüreklerini ortaya koyan, hırslı oyuncularımızı kutluyorum , tebrik ediyorum.Seri 3-2 Cuma günü çok zor bir maç olacak 2 takım içinde ama şunu söyliyim avantaj bence Galatasaray CC ‘ ye geçti daha da motive olmuş hırslanmış bir takım olacaktır Cuma günü Fenerbahçe Ülker içinse onlarında az da olsa moralleri bozulmuştur ancak bu maçın sonucunu önceden kestirmek çok ama çok zor avantajlı olan Galatasaray CC ‘ dir.Yine inanılmaz bir atmosfer olacak ki yarım saatte biletler tükendi! Cehennemden bu sefer çıkamayacaklar!

 27. Hasan diyor ki:

  Arkadaşlar yorumları okudum herkes Galatasaray taraftarına laf söylemiş lütfen düzgün durun vs. Siz nasıl unuttunuz Efes maçından sonraki olayları ? Adamlar zorla kaçmışlardı lütfen geçmişinize bakın ve öyle yorum yapın. Çok değil 3 sene önce oldu.

  • Arif Çakır diyor ki:

   Biz bu seriden bahsediyoruz kardeş kulubunuz falan mı Efes sizi ne alakadar ediyor EFes serisi? Burada bu sene olan 5 maçlık seriye göre konuşyuruz, istersen Galatlardan 2500 yıllık hikayeden başlayalım :)

   • sidu diyor ki:

    Unutmamiz mi gerekiyor? Ayni spor dali, yine final serisi..
    Fanatizm renk tanimiyor, suru psikolojisi onune kattigini goturuyor.
    Herkes kendi evinin onunu supurmekle baslasin ise, halinin altina degil ama..

 28. uA_BANDIRMA diyor ki:

  Bu akşam bir desibel patlaması bekliyorum arkadaşlar özellikle fenerbahçeliler açın tv’den izleyin bu maçı taraftar,atmosfer neymiş bir görün! Ayrıca maçı rahat kazanırız son maç için bir öngörüm yok.

 29. uğur erdoğan diyor ki:

  Yaa yorumları okuyorum tamam herkes istediğini düşündünde…Hakemlerin FbÜ’yü tuttuğuna getirenler var…arkadaş siz maçı nerenizle isliyorsunuz seri boyunca Haluk başta olmak üzere yapılan sertlikler hakemler tarafından gerektiği kadar cezalandırılmadı..4. maçta Ukice çalınan s.dışı faulü nasıl anlatacaksınız bu seride neler oldu neler..1 Abdi maçında smaca giden Tomas’ı sakatlamak için faul yapan Haluğa niye verilmedi s.dışı.
  Son maçta ilk yarıdaki molayı yaklaşık 20 sn. uzatan Mahmudiye hakem bir daha yaparsan tekniği çalarım şeklinde uyarıda bulunmasına rağmen sonrasında 2 defa daha aynı hareketi yapmasına rağmen rica minnet GSCC’yi sahaya çağırdı!!
  Salı kaybedilen maç kötü oldu bir kez daha rakibi küçük görmenin nelere mal olacağını gördük..işin buralara gelmesi bizlerin ‘gözleri kendi yarattıkları yenilmez armada safsatasıyla’ kör olmuş Polyyanalarla daha fazla muhattap etti.
  Bu akşam ki maçta çok sert olacak biz yeterli oyunumuzu oynayalım ciddiye alalım 7. maça bırakmadan işi bitereceğimize inananıyorum he aksi bir durumda da bu sefer Sinan E. pazar akşamı cehennem olacaktır sıkıntı yok!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>