Murat Didin ‘Beşiktaş’la Anlaştı’ Haberlerini Yalanladı

Ülkemizi yurtdışında temsil eden tecrübeli koç Murat Didin, bugün Kartalhaber.com‘da çıkan ‘Murat Didin Geliyor’ başlıklı haber ile ilgili olarak Salsabasket’e özel açıklamalar yaptı. Didin’in açıklamalarının tam metni şöyle:

‘Ben Düsseldorf’tayim. Bugün internet sitelerinde çıkan ve sonrasında canlı radyo programlarında yer alan bir haberle ilgili olarak bana da bu konuda telefonlar ve sualler gelmeye başlayınca, kamuoyunu bilgilendirme gereği duydum.

Murat Didin Beşiktaş’ta, Beşiktaş’la anlaştı ve hatta transfer çalışmalarına hız verdi şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Herşeyden önce bugün zaten Beşiktaş takımının başında bir koç bulunmaktadır.

Ben Almanya Düsseldorf’ta Gloria Hotel ve Resort’ların öncülüğünde ileriye dönük, büyük vizyonları olan bir kulübün temellerini atmaya çalışıyorum. Düsseldorf Avrupa’nın ilk 10 şehrinden bir tanesi. Çok kaliteli tesislerin yanı sıra, en büyüğü 15.000 kapasiteli 3 adet çok yeni spor salonumuz var.

Ben burada koçluğun yanı sıra, kulübün GM’iyim de aynı zamanda. Ve kulübün hisseleri de çoğunluğu Gloria Golf Hotel Resort’larda olmak üzere Almanya’da yıllardır başarıyla iş yapan Türk/Alman iş adamlarının kontrolünde.

Bir Türk grubunun Almanya’da böyle bir misyon ve sorumluluk üstlenmiş olmasından dolayı gurur duyuyor ve tüm çabamı Gloria Giants Dusseldorf’u Avrupa’nın saygın organizasyonlarından biri yapmak için harcıyorum. Doğru yatırım ve planlama ile her geçen yıl Avrupa’nın zirvesine biraz daha yaklaşacak bir kulüp yapısı üzerinde çalışıyoruz.

Beşiktaş’ta geçirdiğim iki sezon, lig şampiyonluğuna çok yaklaşmamız, özellikle Akatlar’ın atmosferi, bir Beşiktaşlı olarak kariyerimin hiçbir zaman unutamayacağım en zevkli yılları. Çıkan haberlerde Gloria Hotel’lerinin adı geçtiği için ve Genel Müdür Sevgili Özgür Cinkılıç ile olan dostluğumuzdan/sportif beraberliğimizden dolayı böyle bir yakıştırma yapılıyor diye düşünüyorum.

Ben Gloria’ların Düsseldorf organizasyonu için emek veriyorum, böyle bir transfer için de hiçkimse ile bir görüşme yapmadım.

Konuya açıklık getirmek için bilgilerinize sunarım.
Murat DİDİN

Salsabasket özel haberidir.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>