Spahija: En Kötü Mücadele Ettiğimiz Karşılaşmaydı

Serinin 5. maçında şampiyonluk için sahaya çıkan F.Bahçe Ülker’de koç Neven Spahija, final serisinin en kötü mücadelesini ortaya koyduklarını söylerken son toptaki savunma tercihini de değerlendirdi. Koçun görüşleri şu şekilde:

‘Galatasaray Cafe Crown’u tebrik ediyorum. Bugün karşımızda bizden daha iyi oynayan bir rakip vardı . Bu maç final serisindeki 5 maçımız arasındaki en kötü mücadele ettiğimiz karşılaşmaydı. Şimdi bir maç için daha Abdi İpekçi Spor Salonu’na gideceğiz. Tüm sezon savaştığımız gibi sonuna kadar savaşacağız. Üzerimizde büyük bir baskı vardı. Şampiyonluk olmak istiyorsak bugün oynadığımız oyunun üzerine çıkmalıyız. Hakemlerle konuşmak istemiyorum ama bazı pozisyonları yeniden görmek istiyorum. Çok kolay faul düdüklerinin çalındığını söyleyebilirim. Marko Tomas’ın durumu belirsiz olduğu için 3 uzunla oynadık. Sadece 1 sayıyla kaybettik. Sonuna dek mücadelemizi sürdüreceğiz’ derken son pozisyonda neden faul yapılmadığının sorulması üzerine de ‘Neden faul yapıp, rakip oyuncuyu serbest atış çizgisine göndererek avantajı onların eline vereyim? Şimdi o topla kaybettiğimiz için tabii ki verdiğimiz karar ‘yanlış’ olarak nitelendirilecek. ‘ cevabını verdi.

Ayrıca maçın son topunda Tutku ile Andric’in imzası haline gelen ikili oyunda Emir’in pota altında faul yaptığını ama hakemlerin çalmadığını söyledi Neven Spahija. Bu da önemli bir detay kesinlikle.

Oğuz Savaş: Maçtan sonra bu kadar üzülmemizin neden karşılaşmayı son topla kaybetmemiz. Bugün hem savunmada hem hücumda çok hata yaptık. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yenildiğimiz maçtan sonraki gibi gerekli dersleri çıkarıp rakibimizin sahasına şampiyon olmaya gideceğiz.

 

İlgili Yazılar

8 Responses to Spahija: En Kötü Mücadele Ettiğimiz Karşılaşmaydı

 1. Semih diyor ki:

  Spahija maç içinde o kadar çok hakemlerle oynuyor ki en sonunda dayanamadı bize verilen kararlara bile itiraz etmeye başladı. Eeee Galatasaray bu adamın psikolojisini bozar.

 2. ako diyor ki:

  Acaba Spahija maçı kazansaydı yine Andrice Emirin faul yaptığını söyler miydi? Bomba bir açıklama olmuş açıkçası

 3. Önder Sarıkaya diyor ki:

  Valla bence detaydan da önemli!.. Dünya basketbol tarihinde bir ilktir herhalde, bir koçun kendi oyuncusunun yaptığı faülü çalmayan hakemlere sitem etmesi!:-)) İlla bi’ suçlu aranacak ise, yanlış yere yönelen toptur, asıl suçlu!:-))

 4. Galop diyor ki:

  Bir Fenerbahçe taraftarı gördüğüm en ruhsuz taraftar kitlesiydi dün akşamki taraftarlar…

 5. Tuğçe diyor ki:

  @galop ruhsuz bir taraftarmıydı şaka yapıyorsun herhalde özellikle maçın son anlarında 1 saniye bile susmadı taraftar !!!

 6. fb'li diyor ki:

  ben salondaydım ve şu bir gerçek ki taraftar her zaman olduğu gibi kötüydü. sadece bu maç değil, futbolda bile bu sene trabzon maçı dışında bütün maçlarda taraftar kötü. salı günü salona gelenler ancak 1/10′u basketbolu anlıyordu. canere teknik faul çalınınca 4 atış + kenar olmasını anlamayan o kadar çok insan vardı ki… en çok duyulan tezahüratın “bağırmayan taraftar … gitsin” ve 1000 taraftar maç kazandırır olması heralde her şeyi anlatıyor. gs’nin taraftarının da bu kadar coşkulu ve istekli olması da son derece doğal. bırakın bütün bir yılı son birkaç yılın hayalkırıklığını bu seriden çıkarmak istiyorlar. ben onların yerinde olsam ben de aynı şeyleri hissederdim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>