Türkiye: 61 – Yunanistan: 52 (Periler İkide İki Yaptı)

Zafer Kupası’nın ikinci gününde düne nazaran daha kuvvetli bir takımla karşılaşan Milli takımımız, ikinci periyotta yedek beşle 17-2′lik bir seriyle geriye düştüğü maçta Yunanistan’ı ikinci yarıdaki oyunuyla mağlup etmeyi başardı. Nevriye Yılmaz’ın hazırlık sürecinde ilk kez forma giydiği bu karşılaşmada 11 sayı – 4 ribaund – 4 asist ile bıraktığı yerden devam etmesi ve Nevin Nevlin’in de onun yokluğunda yakaladığı form grafiğini sürdürmesi önemliydi. Aynı şekilde Birsel de çift haneye çıkan bir diğer isim oldu, ki maç sonundaki üçlüğü kapıyı kapattı. Ve ayrıca son bölümde parkede olması gerektiği mesajını da bir kez daha verdi koç Ceyhun Yıldızoğlu’na.

Maçın belirli bölümlerinde koçun imzası haline gelmiş olan önde sıkıştırmalı baskı ve arkasından 2-1-2 ve türevlerini çokça izledik bugün. Belli oluyor ki şampiyona boyunca da çok sık göreceğiz bunu. Bu baskıya karşı alacağımız sonuç ve Nevriye Yılmaz – Birsel Vardarlı gibi istikrarlı katkı verecek isimlere kenardan getirebileceğimiz ilaveler şampiyonadaki derecemizi belirleyecek. Bu isimler arasında Bahar Çağlar, Şaziye İvegin ve çok yavaşlasa da Yasemin Horasan’ı dahil edebiliriz sanırım. Işıl Alben’in final periyodunda kaptırdığı toplar ve yönetemediği setler sonunda geriye koşmaması, hakemlerle konuşması ve oyuna küsmesi de günün not düşülmesi detaylarından biriydi. Nitekim koç da hemen kenara aldı kendisini.

Turnuvanın 3. ve son gününde yarın İspanya ile karşılaşacağız. İlk iki maça nazaran çok daha zorlu bir karşılaşma olacağı kesin. Takımımız hakkında daha iyi fikir sahibi olmamızı sağlayacak bu karşılaşma aynı zamanda. 15.45′te yine Ahmet Cömert’te karşılaşma, ücretsiz izlenebilecek.

Yunanistan (52): Dimitra Kalentzou (2 ribaund- 1 asist), Evdokia Stamati, Zoi Dimitrakou 6 (3 ribaund- 1 asist), Olga Chatzinikolaou 3 (2 ribaund- 3 asist), Styliani Kaltsidou 2 (3 ribaund- 1 asist), Evanthia Maltsi 26 (5 ribaund- 2 asist), Palagia Papamichail 10 (8 ribaund), Thomay Kotsopoulou, Katerina Sotiriou (1 asist), Anna Spyridopoulou 5 (5 ribaund- 2 asist), Artemis Spanou (2 ribaund)

Türkiye (61): Tuğba Palazoğlu 4 (2 asist), Birsel Vardarlı 10 (- 8 ribaund- 4 asist), Nilay Kartaletepe (2 asist), Şaziye İvegin 9 (1 ribaund- 2 asist), Seda Erdoğan 9 (1 ribaund- 1 asist), Işıl Alben 1 (4 ribaund- 2 asist), Nevriye Yılmaz 11 (4 ribaund- 4 asist), Yasemin Horasan 2 (4 ribaund- 1 asist), Nevin Nevlin 11 (8 ribaund), Kübra Siyahdemir (4 ribaund), Gülşah Akkaya 2 (1 asist), Bahar Çağlar 2 (6 ribaund- 2 asist)

İlgili Yazılar

Türkiye: 61 – Yunanistan: 52 (Periler İkide İki Yaptı) yazısına bir yorum yapılmıştır.

  1. canan diyor ki:

    Işıl kendine yazık ediyor, hakem hatası illa ki olacak, bu sadece bir hazırlık maçı. Maçı izledim Ceyhun Hoca mola almak zorunda kaldı onun bu tavrından sonra. Nevriye’nin dönmesi çok önemli, hücumu organize ediyor. Ratgeber’in neredeyse çürütmek üzere olduğu Nevin’i de böyle görmek güzel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>